• Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Work It

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Venom

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • Poltergeist

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★

  • Rango

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★