rix has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry