• The Room

    ★★★★

  • The Silence

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Feedback

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Wounds

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Malevolent

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Strange House in the Mist

    ★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • Insanium

    ★★★

  • The Nun

  • Charlie Says

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★★★

  • The Golem

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★★½

  • Our House

    ★★½

  • Blood Lines

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★½

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sabrina

    ★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • The First Purge

  • Solis

    ★★

  • Calibre

    ★★★★

  • The Angel

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • The Accountant of Auschwitz

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Roll Red Roll

    ★★½

  • Corbin Nash

    ★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Prospect

    ★★★★

  • Elizabeth Harvest

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Devil's Tree: Rooted Evil

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Winchester

    ★½

  • Freddy Eddy

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★½