• Leave No Trace

    ★★★½

  • The Open House

    ½

  • Searching

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★½

  • The 12th Man

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Singularity

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Primal Rage

    ★★★½

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★★

  • Like.Share.Follow.

    ★★★

  • Totem

    ★★★½

  • Terrified

    ★★★★

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Aliens: Zone of Silence

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Beyond Skyline

    ★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • 6 Below: Miracle on the Mountain

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Invisibles

    ★★★½

  • Dismissed

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Flatliners

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • 1922

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★

  • The Maus

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Ryde

    ★★½

  • Al Berto

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • The Lodgers

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★½

  • Housewife

    ★★★

  • Papillon

    ★★★★

  • Racer and the Jailbird

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Vault

    ★★★

  • Jackals

    ★★★½

  • Valley of Bones

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Ruin Me

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★½

  • Bad Match

    ★★★

  • Veronica

    ★★★½

  • The Monster Project

    ★★

  • The Blackwell Ghost

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Lowlife

    ★★★

  • Awaken the Shadowman

    ★★★

  • Amityville: The Awakening

    ★★½

  • Radius

    ★★★

  • Maze

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Followers

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½