• Eternals

    ★★½

  • The Wind Will Leave Us

    ★½

  • Hilda's Short Summer

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Lxs Profanxs

    ★★★

  • The Broken Glass Theory

    ★★★

  • Ghosting Gloria

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Great Leap

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Straight to VHS

    ★★★★½

  • Ficción

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • News of the World

    ★½

  • AK vs AK

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Porque Todas Las Quiero Cantar: Un Homenaje a la Canción Rochense

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Carmen Vidal, mujer detective

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★

  • Soul

    ★★★