Sort by
  • Dave Chappelle: The Dreamer

  • Trevor Noah: Where Was I

  • Ricky Gervais: Armageddon

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • The Killer

    ★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★½

  • Extraction 2

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • May December

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★

  • How to Have Sex

    ★★½

  • Monster

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Afire

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Shortcomings

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Trevor Noah: I Wish You Would

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • 20th Century Girl

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • Entergalactic

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★½

  • Athena

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • Bill Burr Presents: Friends Who Kill

  • Showing Up

    ★★

  • The Beasts

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★