• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Marry Me

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Come Play

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½