Sort by

antonio has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Trading Places

Trading Places

1983
×
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Parchís: the Documentary

Parchís: the Documentary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

1973
×
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
After

After

2019
×
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry