• Friends: The Reunion

  • Save Ralph

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Onward

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Labyrinth

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Anima

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • L'Observateur

  • TWRP: Starlight Brigade

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Dumbo

  • The Warden

  • Just 6.5

    ★½

  • Animals

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • August

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Don't Be Embarassed

  • Bearer

  • Shadow

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Climax

  • Everybody Knows

  • Bao

    ★★★½

  • Vespiary

  • Lottery

  • Pig

    ★★

  • Confiscation

  • Istanbul Junction

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

  • Fifty Shades Freed

  • The Dollmaker

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • My Brother Khosrow

  • Untaken Paths

  • Coco

    ★★★

  • Wonder Wheel

    ★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Angels Wear White

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Pig: The Dam Keeper Poems

  • Yellow

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Before Summer Ends

    ★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy