• Miley Cyrus Presents Stand by You

    ★★★★½

  • MTV Unplugged Presents: Miley Cyrus Backyard Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • Hollywood

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Miss Americana

    ½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • L'Observateur

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

    ★★★★

  • Juanita

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ½

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Life in the Doghouse

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Rafiki

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • #Roxy

  • I Am Not an Easy Man

    ★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Ready Player One

    ★★½

  • 1985

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Happy Prince

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • How the Beatles Changed the World