Sort by
  • Babylon

  • She Said

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Son

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★½

  • World War III

    ★★

  • Leila's Brothers

    ★★★

  • Holy Spider

    ½

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Quiet Girl

  • Without Her

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • No Choice

  • The Undoing

  • There Is No Evil

    ★★

  • Walnut Tree

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • When the Moon Was Full

  • Gholamreza Takhti

    ★½

  • Suddenly a Tree

    ★★★

  • The Warden

    ★★★

  • Castle of Dreams

    ★★★

  • Law of Tehran

    ★★½

  • The Farewell

    ★★

  • The Mule

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ½

  • A Bigger Game

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • First Man

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • I Want to

    ½

  • Adrift

  • Burning

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★

  • Reza

    ★★½

  • Midnight Sun

    ½

  • Pig

    ★★½

  • Bomb: A Love Story

    ★★★

  • Sheeple

    ★★½

  • Tully

    ★★★

  • The Post

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Invasion

    ★★★★

  • Asphyxia

    ★★½

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • The Snowman

  • Italy Italy

    ★★★

  • Stronger

    ★½

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★½

  • No Date, No Signature

    ★½

  • A Man of Integrity