RSS feed for faroofash
  • Ju-on: Origins

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★½

  • Crawl

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Promare

    ★★½

  • Tuna Girl

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★½

  • Door Lock

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Miss Baek

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • The Meg

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Mirai

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Little Forest

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Meditation Park

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • What Will People Say

    ★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • I Want to Deliver Your Voice

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Unseen Enemy

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Dangal

    ★★★★

  • Our Love Story

    ★★★½

  • In This Corner of the World

    ★★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Saudi Arabia Uncovered

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★★

  • Barakah Meets Barakah

    ★★★

  • Spa Night

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • The Forest

    ½

  • Dilwale

    ★★★★

  • Robot on the Road

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Arianna

    ★★★★

  • The Throne

    ★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★★

  • Little Forest: Winter/Spring

    ★★★★

  • PK

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Cart

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★