faroofash has logged 11 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Aban + Khorshid

Aban + Khorshid

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ju-on: Origins

Ju-on: Origins

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★
Edit this entry