Sort by

FarrierCollins has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry