• The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Promising Young Woman

  • The Night House

    ★★★★½

  • Kajillionaire

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • The Spy

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Disco

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Daniel

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • The Farewell

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Greta

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★