Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Safe

Safe

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Vault

The Vault

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
½
Edit this entry  
31
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
29
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Edit this entry  
18
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Edit this entry  
13
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
½
Edit this entry  
10
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★
Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
04
Ali

Ali

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Edit this entry