fary has logged 13 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Our Planet

Our Planet

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry