RSS feed for Ian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Infinity Train

Infinity Train

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Space Cop

Space Cop

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Space Jam

The Great Space Jam

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Standing Ovation

Standing Ovation

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Pixels

Pixels

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry