Fat Dude has logged 406 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lonesome

Lonesome

1928
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Fields

Dark Fields

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portal

Portal

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Benji

Benji

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Furies

The Furies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry