Sort by

destiny 🪐 has logged 181 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Gossip

Gossip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry