Sort by

fatimaldh has logged 40 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night

Last Night

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry