• Host

    ★★½

  • The Rental

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★

  • Escape Room

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Boat

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Burning

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Youth

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Before I Fall

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • The Bye Bye Man

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Bee and PuppyCat

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

    ★★½

  • Inferno

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★