nonono has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Monster

Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry