RSS feed for fatma01
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Weeping Meadow

The Weeping Meadow

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Close

Close

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Edit this entry  
11
Tickling Giants

Tickling Giants

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
21
Human

Human

2015
×
Edit this entry  
20
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

2018
×
Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Up the Precepice

Up the Precepice

1978
×
★★
Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Man Behind the Microphone

The Man Behind the Microphone

2017
×
Edit this entry  
04
Il Posto

Il Posto

1961
×
Edit this entry  
02
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry