Sort by

f <3 has logged 31 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mochibei

Mochibei

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
My Best Friend's Wedding/My Best Friend's Sweating

My Best Friend's Wedding/My Best Friend's Sweating

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Croods

The Croods

2013
×
Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SPF-18

SPF-18

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Howl of a Gypsy Sunflower

Howl of a Gypsy Sunflower

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Empirical Study on the Influence of Sound on the Persistence of Vision

Empirical Study on the Influence of Sound on the Persistence of Vision

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
12
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Candy

Candy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry