fatmakaplan has logged 314 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
29
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
17
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
15
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
You've Got Murder

You've Got Murder

2019
×
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sibel

Sibel

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
La Belle Indifference

La Belle Indifference

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
04
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★½
Edit this entry  
02
2046

2046

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Edit this entry