• Spiderhead

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • The Batman

    ★½

  • Dog

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

  • Finch

    ★½

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ½

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Superhost

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★½

  • Wrath of Man

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Censor

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • The Banishing

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★½