Sort by

fatpie42 has logged 149 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cataclysm

Cataclysm

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hit

The Hit

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Darna Mana Hai

Darna Mana Hai

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry