Sort by

fatpie42 has logged 62 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

Teen Titans Go! & DC Super Hero Girls: Mayhem in the Multiverse

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finch

Finch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog

Dog

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Copshop

Copshop

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry