• Loki

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Uncle Drew

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Fences

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Whiplash

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★

  • Elysium

    ★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Mud

    ★★★★

  • Project X

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Hop

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • FRED: The Movie

    ★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • The Last Airbender

    ½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • 2012

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½