Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry