Sort by

katie🦇 has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★½
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read other review Edit this entry