Fay has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rhapsody in August

Rhapsody in August

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Edit this entry  
10
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Dreams

Dreams

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Film

Film

1965
×
Edit this entry  
04
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry