Gabriela has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
18
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
07
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
15
The Flood

The Flood

2018
×
Edit this entry  
14
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry