be has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Edit this entry  
09
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry