Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

  • Amsterdam

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Woman King

  • Emily

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

  • Inside the Mind of a Cat

  • Joyride

    ★★

  • DC League of Super-Pets

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ½

  • Stars at Noon

    ★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • House Comes with a Bird

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Landscapers

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★