Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Prey for the Devil

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • V/H/S/99

    ★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • They/Them

    ½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½