Sort by

Fede has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Me, Billy

It's Me, Billy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smilla's Sense of Snow

Smilla's Sense of Snow

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Dark House

The Old Dark House

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christmas Blood

Christmas Blood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Intrigo: Death of an Author

Intrigo: Death of an Author

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Tormented

Tormented

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
V.C. Andrews' Hidden Jewel

V.C. Andrews' Hidden Jewel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
V.C. Andrews' All That Glitters

V.C. Andrews' All That Glitters

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
V.C. Andrews' Ruby

V.C. Andrews' Ruby

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Monolith Monsters

The Monolith Monsters

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Read the review Edit this entry