feedingbrett has logged 746 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
State Fair

State Fair

1945
×
★★½
Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Lava

Lava

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry