feedingbrett has logged 35 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Making of Silent Running

The Making of Silent Running

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Did the Lady Forget?

What Did the Lady Forget?

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Gorgeous Girl Like Me

A Gorgeous Girl Like Me

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
François Truffaut: The Man Who Loved Cinema - Love & Death

François Truffaut: The Man Who Loved Cinema - Love & Death

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
François Truffaut: The Man Who Loved Cinema - The Wild Child

François Truffaut: The Man Who Loved Cinema - The Wild Child

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weekend

Weekend

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry