feedingbrett has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cœur fidèle

Cœur fidèle

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry