Sort by

feedingbrett has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grandma about Grandpa

Grandma about Grandpa

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rock

The Rock

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside: 'Dr. Strangelove or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb'

Inside: 'Dr. Strangelove or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb'

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★★
Edit this entry  
09
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★
Edit this entry  
06
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thieves' Highway

Thieves' Highway

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Hundred a Day

One Hundred a Day

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear and Desire

Fear and Desire

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry