• In the Heights

  • F9

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

  • Tenet

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Charm City Kings

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Sgt. Stubby: An American Hero

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½