Feelin' Film Podcast has logged 55 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Contact

Contact

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Bolt

Bolt

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Superman II

Superman II

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry