Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Edit this entry  
25
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ritual

Ritual

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry