Sort by

J has logged 336 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Edit this entry  
14
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cube

Cube

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry