• Schumacher

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

  • No Sudden Move

  • Bad Trip

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★

  • Going Viral: From Ebola to Covid-19

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Making The Irishman

  • Mank

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Gardeliana

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • David Blaine: Ascension

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

  • The Last Dance

  • Saving Notre-Dame

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Free Burma Rangers

    ★★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • The Outsider

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Lost Time

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • El Credo

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

  • Shazam!

  • The (Silent) War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Big Time Adolescence

    ★★★½