Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Of An Age

    ★★★★

  • Prey

    ★★

  • Nope

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • La Jauría

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Plan 75

    ★★½

  • The Stranger

    ★★★★½

  • Men

    ★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Eami

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Afterlight

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • Ennio

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Whether the Weather Is Fine

    ★★

  • Glen

    ★★★★

  • Jeanette Is the Dog

    ★★★