Sort by

Felix has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Les enfants terribles

Les enfants terribles

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Apparitions

Apparitions

2021
×
Edit this entry  
09
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
08
Orpheus

Orpheus

1950
×
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad God

Mad God

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wolf's Calling

Wolf's Calling

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Twelve Tales Told

Twelve Tales Told

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Read the review Edit this entry