Sort by

felixgadesmann has logged 358 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jackal

The Jackal

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
The East

The East

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

2021
×
Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
14
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
14
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Killerman

Killerman

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Are You Lonesome Tonight?

Are You Lonesome Tonight?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Brain Freeze

Brain Freeze

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Crabs!

Crabs!

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Blue

After Blue

2021
×
Edit this entry  
30
The Tenant

The Tenant

2021
×
Edit this entry  
30
Survivers

Survivers

2020
×
Edit this entry  
30
Shiny New World

Shiny New World

2021
×
Edit this entry  
30
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
Edit this entry  
30
Mr. James Is Dead.

Mr. James Is Dead.

2020
×
Edit this entry  
30
Koreatown Ghost Story

Koreatown Ghost Story

2021
×
Edit this entry  
30
Heart of Gold

Heart of Gold

2020
×
Edit this entry  
30
Bubble

Bubble

2020
×
Edit this entry